Zamilovaná dvojice si postavila dokonalý mini dům: Budete jim ho závidět!

2174

Tina a Luke jsou vášniví horolezci, nadšenci turistiky, novodobí nomádi, kteří se neustále přesouvají z jednoho místa na druhé.

Právě tento životní styl předurčil charakter jejich vysněného bydlení. Se spoustou inspirace dovezené z cest se pustili do stavby mini domu. A výsledek opravdu stojí za to!

Žít v malém prostoru pro ně nikdy nebylo problémem, protože během turistiky často přebývali v malých horských chatách či stanech. Takové „bydlení v malém“ jim, jak sami tvrdí, poskytuje nejen finanční svobodu, ale i svobodu pohybu. Mohou změnit scenérii kdykoli se jim zachce.

Minimální prostor je maximálně využit

V domě se nachází spousta úložného prostoru, množství šikovně skrytého i víceúčelového nábytku. Díky tomu je bydlení v tomto mini domku pohodlné a lze jej využívat během celého roku. Zní to neuvěřitelně, ale v domku o rozloze 22 m² bývají dokonce se svými třemi pejsky.

V interiéru dominují přírodní, teplé odstíny. Snažili se vyhnout sádrokartonu a syntetickým materiálem, chtěli, aby jejich příbytek zapadl do horského prostředí, je tedy logické, že jako hlavní materiál si zvolili dřevo, a to hned několik druhů – cedr, mahagon, borovici, sekvojí, černý ořech, topol…

Dřevo se příjemně mísí s kovovými akcenty – vše ruční práce na zakázku.

Mini dům je off-grid – tedy bez možnosti napojení do sítě.

Energii si vytvářejí díky kompostování, solárním panelum, propanu či zachycování dešťové vody. Speciální na tomto domě je i střecha, která plní funkci jakési terasy a poskytuje dokonalý výhled na okolní přírodu.