Zaujímavé konšpiračné teórie, ktoré môžu byť skutočne pravdivé!

5732

Každý rok ľudia, ktorí sa na určité historické udalosti snažia pozerať zo stále nových uhlov, hľadajú nejaké skryté dôvody, prečo sa tie ktoré udalosti stali. Často je však toto hľadanie skôr komické a fakticky nepodložené, niekedy sa však podarí objaviť nezvyklé skutočnosti, napríklad zo života slávnych osobností.

Zo začiatku boli tieto objavy všetkým na smiech. Avšak s pribúdajúcim časom začali vychádzať na povrch ďalšie a ďalšie informácie, až tieto teórie začali vyzerať oveľa pravdivejšie, a niektoré z nich boli dokonca aj logické.

My sme pre vás niekoľko zaujímavých teórií vybrali a je už len na vás posúdiť, či sa jedná o úplné nezmysly alebo na nich môže byť niečo pravdivé.

William Shakespeare. Existoval alebo nie? To je otázka.

Po celom svete žijú ľudia, ktorí sú ohľadom tohto slávneho spisovateľa veľmi skeptickí. Existoval Shakespeare vôbec? Predpokladajme, že áno. Mohol však všetky svoje diela napísať sám bez dostatočného vzdelania? Nepochádzal totiž z bohatej či urodzenej rodiny.

Vo filme Anonym z roku 2011 je Shakespeare vyobrazený ako priemerný herec, ktorý si privlastnil zásluhy za diela, ktoré napísal Edward de Vere. Odborníci na Shakespeara s týmto pohľadom samozrejme úplne nesúhlasia, ale táto verzia jeho príbehu existuje už viac ako 100 rokov a je považovaná za jednu z najpopulárnejších.

O aké ďalšie konšpiračné teórie ide? Pokračujte na nasledujúcu stranu.