Zaujímavé konšpiračné teórie, ktoré môžu byť skutočne pravdivé!

6269

Každý rok ľudia, ktorí sa na určité historické udalosti snažia pozerať zo stále nových uhlov, hľadajú nejaké skryté dôvody, prečo sa tie ktoré udalosti stali. Často je však toto hľadanie skôr komické a fakticky nepodložené, niekedy sa však podarí objaviť nezvyklé skutočnosti, napríklad zo života slávnych osobností.

Zo začiatku boli tieto objavy všetkým na smiech. Avšak s pribúdajúcim časom začali vychádzať na povrch ďalšie a ďalšie informácie, až tieto teórie začali vyzerať oveľa pravdivejšie, a niektoré z nich boli dokonca aj logické.

My sme pre vás niekoľko zaujímavých teórií vybrali a je už len na vás posúdiť, či sa jedná o úplné nezmysly alebo na nich môže byť niečo pravdivé.

William Shakespeare. Existoval alebo nie? To je otázka.

Po celom svete žijú ľudia, ktorí sú ohľadom tohto slávneho spisovateľa veľmi skeptickí. Existoval Shakespeare vôbec? Predpokladajme, že áno. Mohol však všetky svoje diela napísať sám bez dostatočného vzdelania? Nepochádzal totiž z bohatej či urodzenej rodiny.

Vo filme Anonym z roku 2011 je Shakespeare vyobrazený ako priemerný herec, ktorý si privlastnil zásluhy za diela, ktoré napísal Edward de Vere. Odborníci na Shakespeara s týmto pohľadom samozrejme úplne nesúhlasia, ale táto verzia jeho príbehu existuje už viac ako 100 rokov a je považovaná za jednu z najpopulárnejších.

O aké ďalšie konšpiračné teórie ide? Pokračujte na nasledujúcu stranu.

Hitler zomrel až v roku 1984

Americká FBI objavila a odtajila dokumenty, podľa ktorých si Hitler užíval pokojný život ešte dlho potom, čo vojna skončila. Najprv sa ukrýval v Argentíne, potom sa presunul do Brazílie. Vo svojej knihe Hitler v Brazílii – jeho život a smrť o tom píše tiež Guerreyro Simoni Renee Diasová. Podľa jej verzie Brazília nebola náhodnou voľbou, pretože mal údajne mapu s vyznačeným miestom, kde sa mal ukrývať poklad.

Hitler si údajne zmenil meno na Adolf Leipzig a mal vzťah s černoškou menom Cutinga. Miestni mu ale aj tak hovorili „starý Nemec“.

[dalsia_strana]

Jim Morrison zinscenoval svoju vlastnú smrť a odišiel na Seychely

Legendárny spevák Jim Morrison z kapely The Doors v roku 1971 zomrel, kedy mu zlyhalo srdce. Aspoň takto znie oficiálna verzia. Bol totiž veľmi mladý, rovnako ako všetci ostatní umelci z tzv. 27 Clubu, ktorí zomreli v 27. roku života.

Avšak jediným človekom, ktorý videl jeho mŕtve telo, bola jeho priateľka Pamela Coursonová. To prinútilo ostatných ľudí spochybňovať samotnú spevákovu smrť. Existuje legenda, ktorá hovorí, že Morrison svoju smrť iba „zahral“. Ray Manzarek, ktorý v kapele The Doors hral na klávesy, vo svojej knihe The Poet in Exile (Básnik v exile) napísal, že Morrison odišiel „len“ na Seychely.

A v skutočnosti nejde len o Jima Morrisona. Niektorí ľudia sa totiž domnievajú, že podobnú vec urobili tiež Elvis Presley či Michael Jackson.

[dalsia_strana]

Za Avril Lavigne vystupuje podvodníčka z Brazílie

Podľa niektorých ľudí kanadská speváčka Avril Lavigne zomrela už v roku 2003, teda pred 15 rokmi! A po celú tú dobu sa za ňu údajne vydáva podvodníčka, ktorá sa volá Melissa.

Dievča, ktorá vyzerá takmer rovnako ako Avril, začalo okolo roku 2000 písať svoj blog, kde napísala, že sa speváčka nedokázala vysporiadať so smrťou svojho dedka a spáchala samovraždu. A tak Melissa musela pomôcť a prevziať jej úlohu.

Je prekvapivé, že táto teória si získala veľké množstvo priaznivcov. Ľudia na Twitteri dodnes riešia jej fotografie a videá a porovnávajú ich s dátami z minulosti.

Ostáva tu ale jedna otázka: Ako vieme, že samotná Melissa nie je vymyslená?

[dalsia_strana]

Trochu vtipný BONUS: Nesmrteľný Keanu Reaves?

Táto teória sa objavila po tom, čo si jeho fanúšikovia všimli, že sa so stúpajúcim vekom takmer vôbec nezmenil. Tí nejskalnejší zástancovia tejto teórie dokonca vytvorili webovú stránku, kde zverejnili aj údajný dôkaz.

Podľa spomínaného webu je duša herca nesmrteľná a v minulosti sa už nachádzala v telách veľkých osobností, ako boli napríklad kráľ Karol Veľký alebo slávny francúzsky herec Paul Mounet. Všetky tieto osobnosti sú samozrejme spojené s veľmi čudnými okolnosťami smrti. Ako inak!

Keanu je navyše od ostatných celebrít veľmi odlišný, chová sa totiž ako úplne bežný človek. Jeho fanúšikovia si myslia, že dôvodom je jeho múdrosť nadobudnutá počas dlhých stáročí. Čo na túto úsmevnú teóriu hovoríte?