Žena porodila dvojčatá, potom si ju vzal doktor stranou a povedal „Je mi to ľúto…“ Čo sa ale stalo?

11496

Už narodenie jedného dieťaťa je viac než dostatočným dôvodom na oslavu, a čo potom, keď sa vám narodia dvojčatá! Teraz si predstavte, že ste dali život dvom ľudským bytostiam a ste v siedmom nebi, kedy si vás náhle lekár vezme stranou a povie: „Je mi to ľúto.“

Ide pravdepodobne o tie najbolestivejšie slová, ktoré si možno v danej chvíli predstaviť. Avšak Jodi Parryová a jej manžel Matt si presne touto situáciou pred 6 rokmi prešli. Slová lekára zaliala srdcia oboch z nich bolesťou a strachom.

Čo sa ale stalo?

Jodi a Matt už jedného syna mali a nejakú dobu sa snažili o ďalšie dieťa.

Pár chcel svojmu synovi Finlayovi dopriať súrodenca, Jodi však krátko po jeho pôrode potratila. Potom si ale povedala, že budúce tehotenstvo už musí klapnúť, a tak mu znovu dala šancu, načo otehotnela rovno s dvojčatami. Napriek predošlému potratu sa Jodi a Matt veľmi tešili, ale mali tiež trochu strach.

Z narodenia dievčenských dvojičiek mali ohromnú radosť, náhle si ich však lekár vzal nabok, aby si s nimi pohovoril. A potom, čo vyriekol už spomínané „je mi to ľúto“, sa príbeh začal obracať k horšiemu. Čo sa stalo? Pokračujte na nasledujúcu stranu.

Obe dievčatká totiž trpeli Downovým syndrómom.

Rodičia boli v šoku a dlho nemohli túto informáciu spracovať.

Dvojčatá, ktoré pomenovali Abigail a Isobel, trpeli chorobou, ktorá ovplyvní celý ich život. Jodi a Matt si pred pôrodom povedali, že sú pripravení na akýkoľvek výsledok, dobrý či zlý, ale táto situácia ich zaskočila.

Abigail a Isobel sa narodili predčasne a ich stav v danej chvíli nevyzeral vôbec dobre.

Prvé štyri týždne svojich životov strávili dievčatá na jednotke intenzívnej starostlivosti, čo Jodi a Mattovi poskytlo dostatok času na to, aby celú situáciu vstrebali a pripravili sa na to, čo bude nasledovať. Predpokladali, že sa o dcéry budú musieť až do konca života starať.

A aby toho nebolo málo, lekári zistili, že Downov syndróm nie je ich jediný problém.

Abigail bola hluchá na jedno ucho a Isobel sa narodila s dierou v srdci. A o výnimočný pôrod išlo aj z hľadiska štatistík, pretože pravdepodobnosť, že sa niekomu narodia dvojčatá s Downovým syndrómom, je jedna k miliónu.

Ako ich príbeh pokračoval? Pokračujte.

Veľký brat Finlay svoje sestričky miluje napriek ich diagnózam, rovnako ako ich rodičia.

Jodi a Matt pôvodne o Downovom syndróme nemali dostatok informácií, a tak si mysleli, že ich dcéry nebudú môcť viesť normálny život. Ako sa však ukázalo, možné to je. Neuvedomovali si totiž, že dievčatá budú môcť hovoriť, smiať sa, milovať, baviť sa, a dokonca aj chodiť do školy.

Dnes sa Abigail a Isobel darí skvele a žijú šťastné a zdravé životy plné lásky.

Jodi by sa chcela znovu stretnúť s lekárom, ktorý sa jej vtedy ospravedlňoval, keď jej hovoril, že jej dcéry majú Downov syndróm. Keby mohla, povedala by mu, že bez ohľadu na ich chorobu, sú to krásne ľudské bytosti, ktoré ich domov naplnili radosťou a láskou.

Pri pohľade na fotografiu Jodi, Abigail, Isobel a Finlaya môžete naozaj vidieť, že ide o veľmi milú rodinku.

Nikto nemôže poprieť, že sa tu nachádza naozajstné šťastie, čo tiež ukazuje, že predsudky spoločnosti voči ľuďom s Downovým syndrómom ich môžu mylne zobrazovať ako takmer nefunkčné, hoci sú schopní viesť normálny život.

Dnes už sa Jodi a Matt svojim pôvodným obavám a strachu, ktorý ich zachvátil potom, čo počuli lekárove slová, len smejú.

S pomocou úžasných dievčatiek Abigail a Isobel si manželia čoskoro uvedomili, že im bolo požehnané a ich dcéry sú dokonalými prírastkami do ich rodiny.