Skutočná Šípková Ruženka: Kvôli vzácnemu syndrómu prespí aj 3 dni!

1082

Mladá žena trpí neuveriteľne vzácnou poruchou, ktorá spôsobuje nepretržitý spánok po dobu niekoľkých dní alebo týždňov. Kleine-Levinov syndróm prichádza bez varovania.

Každý z nás miluje spánok. Každý z nás miluje dni, kedy sa len bezstarostne váľame v posteli a nemusíme robiť vôbec nič. Potom zaspíme a prebudíme sa v moment, kedy náš mozog a naše telo dostanú signál. Dokážete si ale predstaviť, že by ste teraz zavreli oči, zaspali a prebudili sa napríklad o týždeň?

Mladá Hermione Cox-Denning z mesta Aberystwyth vo Walese sa rozhodla prehovoriť o niečom, o čom mnohí nevedia, no ona s tým bojuje celý život – Kleine-Levinov syndróm.

Vráťme sa ale na začiatok…

Počas študentských čias sa vám niekoľkokrát stalo, že ste po preflámovanej noci so spolužiakmi nevstali na prednášku a vyvaľovali ste sa v posteli. Toto ničnerobenie však trvalo určite len niekoľko hodín. Viete si ale predstaviť, že by to trvalo 3 dni? A nebolo by to vedome? Tak presne toto je syndróm, ktorým Hermione trpí.

Táto mladá dievčina bohužiaľ nedokáže určiť to, ako dlho bude spať.

Hermioea Cox-Dennig totiž trpí naozaj zvláštnou chorobou. Keď sa u nej prvýkrát prejavila, Hermione spala týždeň vkuse, nepotrebovala piť, jesť a ani si dôjsť na záchod. Mnohí si mysleli, že ide o obyčajnú chrípku alebo depresiu, ale išlo o oveľa vážnejšiu vec.